Vaji i kësaj bari mund t’ju ​​shpëtojë nga problemet me gazrat në stomak..!?

Vaji i kësaj bari mund t’ju ​​shpëtojë nga problemet me gazrat në stomak.Bëni vaj me këtë bar që do t’ju shpëtojë nga problemet me gazin në stomak: Vaj kopër / Foeniculum vulgare. Vaji i kamomilit përdoret në industrinë farmaceutike por edhe në mjekësinë popullore si mjet kundër fryrjes së barkut.
LEXO ME SHUME:

Përdoret gjithashtu për të stimuluar tretjen, për të hequr qafe mukusin, për të stimuluar prodhimin e qumështit të gjirit, për të shpëlarë sytë e përflakur, si dhe për fasha kozmetike. Përmban vajra esenciale, vitamina C dhe E, si dhe kalium. Promovon tretjen e mirë dhe qetëson sistemin nervor.LEXO ME SHUME:


Eshtë e njohur për aftësinë e saj për të lëshuar gazra. Farat e kësaj bime veprojnë kundër spazmave dhe lehtësojnë ngërçet e stomakut. Shtë një burim i pasur i kaliumit, prandaj ka një efekt të mirë në shëndetin e zemrës. Për njerëzit që pëlqejnë dietën tipike perëndimore, shtimi i kamomilit në dietën e tyre mund të zvogëlojë presionin e lartë të gjakut.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *