Keni probleme me gjumin? Kjo bimë ju bën të flini si fëmijë, mos pini më ila çe

Këtu janë disa nga mënyrat më të mira natyrore për të nxitur gjumin e shëndetshëm, të shqyrtuara nga ekspertët shëndetësorë.Bëhet fjalë për 5 bimë, që të gjitha të gjenden në Shqipëri, mund t’i shkulni vetë nga fushat, kodrat e malet tona. Pra, janë FALAS, nëse i mblidhni vetë. Ose, mund t’i blini kundrejt çmimeve ekonomike pranë dyqaneve bimore, farmaci, supermarkete të mëdha, online në internet etj. Ja pse duhet të pini çaj kamomili.
LEXO ME SHUME:

PINI ÇAJ KAMOMILI: Për vite, kamomili është konsideruar gjerësisht si një qetësues dhe induktues i gjumit. Kamomili ka vetitë më të mira të cilat ndihmojnë për të fjetur më mirë gjatë natës. Përzieni 2 deri 3 lugë çaji kamomil të thatë në një gotë me ujë të nxehtë. E lini të qëndrojë për 3 deri në 5 minuta. Kullojeni dhe shtoni 1 lugë çaji mjaltë. Ju gjithashtu mund të shtoni pak pluhur kanelle.Pijeni këtë çaj, ndërsa është ende i ngrohtë 1 orë para se të shkoni në shtrat. Bëjeni këtë çdo darkë.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *