Dieta me kos dhe mjaltë – jep rezultate të mahnitshme në 10 ditë

Kosi në kombinim me mjaltin ka aftësinë për të rregulluar peshën e trupit. Përveç kësaj, ky kombinim ka një efekt shërues në shëndetin e përgjithshëm të trupit.Gjatë dietës është e nevojshme të ndiqni hapat e përcaktuar saktësisht, dhe nëse jeni intolerant ndaj produkteve të qumështit, atëherë kjo dietë nuk është për ju dhe duhet të konsultoheni me një mjek.
LEXO ME SHUME:

Regjimi është i shkurtër, dhe kilet do të zhduken shpejt. Ju duhet të jeni absolutisht i shëndetshëm dhe jo në ndonjë terapi me ilaçe. Kjo është menuja për ditët në vijim.Shënim: Aty ku thuhet se vakti është zgjedhja juaj, zgjidhni ushqime të shëndetshme dhe të lehta me kalori.LEXO ME SHUME:

DITA E PARË;Mëngjesi: Çaj pa ëmbëlsuar dhe 1 lugë gjelle mjaltë (ndoshta 1 lugë gjelle arra të shtypura të përziera me mjaltë).Dreka: Zgjedhja juaj.Snack: portokalli ose limoni.Darka: 1 gotë qumësht i skremuar, deri në 1% mm.DITA E DYTE;Mëngjesi: Çaj dhe pak mjaltë.Dreka dhe darka: hani vetëm qumësht të thartë deri në 1% mm.DITAE TRETE;Mëngjesi: Çaj bimor dhe një lugë mjaltë.Vetëm 1% mm kos hahet për meze, drekë dhe darkë.DITA E KATR;Pini çaj mjalti katër herë në ditë.DITA E PESE;Hani kos katër herë në ditë.Në ditën e gjashtë ju filloni regjimin në mënyrë të kundërt. Pra, ju filloni me dietë prej 5,4,3,2, dhe 1 ditë.Nëse nuk e duroni dot dietën, ndalojeni, sepse është mjaft kufizuese.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *