Lirisht Thuajini lamtumirë marramendjes, lodhjes kronike, pr.oblemeve të tiroides, artritit e shumë pr.oblemeve të tjera, me këtë bimë që deri sot e keni shpërfillur

Lirisht Thuajini lamtumirë marramendjes, lodhjes kronike, pr.oblemeve të tiroides, artritit e shumë pr.oblemeve të tjera, me këtë bimë që deri sot e keni shpërfillur.Ushqimet e përpunuara që ne konsumojmë çdo ditë janë armiqtë tanë më të mëdhenj te mireqenies tone.Për më tepër, ne jemi të ekspozuar ndaj stresit të vazhdueshëm, kimikateve të dëmshme, ndotësve në mjedisin tonë, faktore keto demtues te shëndetit tonë.Për shkak të kësaj, jemi të prirur për semundje të ndryshme.
LEXO ME SHUME:

Nje nga bimët natyrore më të fuqishme që mund të përdorni është trumza , e cila ofron përfitime të shumta shëndetësore, pasi permban minerale, si kaliumi, hekuri dhe kalciumi.Ajo gjithashtu vepron si një antioksidant i fuqishëm, kështu që industria farmaceutike shton trumzë në droga të shumta për trajtimin e sklerozës dhe artritit si dhe disa smenudjeve te tjera.LEXO ME SHUME:


Ajo trajton në mënyrë efektive të gjitha këto sëmundje, si astma, kollë dhe bronkitje, marramendje, dhimbje të fytit, lodhje kronike, rregullon presionin e gjakut, ndihmon formimin e qelizave të kuqe të gjakut, trajton laringitin . Veprimtaria e tij është shumë e fortë kështu që siguron efekte të kënaqshme brenda disa ditëve.Prandaj, ne rekomandojmë pijen e mëposhtme:Përbërësit:Një grusht trumze (e fresket ose e thate);1 filxhan ujë të zier;Mjalte;Udhëzime:Lahet trumza, vendoset në një tas dhe derdhet ujë i zier mbi të. Pas pak minutash, shtohet mjalti dhe pihet çdo ditë.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *