A doni fytyrë pa rrudha sikur të ishit 20 vjeç përdorni këtë përbërje cdo natë, pa kosto dhe tepër

A doni fytyrë pa rrudha sikur të ishit 20 vjeç përdorni këtë përbërje cdo natë, pa kosto dhe tepër.Sa herë që qeshni, shprehni një emocion apo qëndroni shumë në diell një vijëzim i ri shtohet në fytyrën tuaj. Ky proces është natyral që shfaqet me kalimin e moshës, aq edhe i sforcuar nga faktorë të jashtëm, por i menaxhueshëm.Nëse doni të ngadalësoni rrudhat e tepërta në fytyrë mjafton të hidhni sytë nga vitaminat natyrale. Në këtë artikull keni 4 mënyra të thjeshta sesi të largoni lehtë rrudhat e moshës me produkte shtëpie.
LEXO ME SHUME:

Trajtimi me kos dhe karrotë;Ky trajtim është i pasur me vitaminë C që lu fton plakjen, beta karroten dhe acid laktik. Bashkimi i të gjithë këtyre mineraleve dhe vitaminave bashkë i jep fytyrës mundësinë të rigjenerohet.Përbërësit:1 karrotë;5 lugë gjelle kos;1 lugë gjelle lëng limoni;Përgatitja;Si fillim qëroni karrotën dhe priteni ne rradhë të vegjël. Hidhini ato në mikser bashkë me përbërësit e tjerë dhe përziejini. Bëjeni këtë derisa të formohet një pastë kremoze dhe pa kokrriza të mëdha. Më pas vendoseni në fytyrë në darkë në zonat probl ematike për ju dhe lëreni të veprojë për 30 minuta.LEXO ME SHUME:

Në fund shpëlani fytyrën me ujë të vakët dhe lyejeni me krem hidratues. Këtë trajtim këshillohet ta kryeni çdo natë para gjumit, ndërkohë që pastën me kos mund ta ruani në frigorifer deri në 2 ditë.Trajtimi me kastravec dhe aloe vera;Vetitë rigjeneruese dhe freskuese të përbërësve të këtij trajtimi janë idealet për të larguar lodhjen dhe rrudhat nga fytyra juaj. Antioksidantët, uji dhe fibrat natyrale që përmbajnë janë idealet për lëkurë të freskët.LEXO ME SHUME:

Përberësit;Gjysmë kastraveci;5 lugë gjelle xhel aloe vera;2 lugë gjelle vaj kokosi;Përgatitja;Në një mikser hidhni kastravecin e qëruar dhe të prerë, xhelin e aloe verës dhe vajin e kokosit.Përzieni me shpejtësi të gjithë përbërsit derisa të formohet maska e njëtrajtëshme e më pas vendoseni mbi fytyrë. Lëreni të thahet për 40 minuta e më pas shpëlajeni me ujë. Këtë trajtim këshillohet ta ndiqni tre herë në javë.Trajtimi me majdanoz, mjaltë dhe limon;Majdanozi është një nga produktet që do t’ju ndihmojë më shumë mr fytyrën. Është i pasur me vlera të cilat rregullojnë pehashin e fytyrës dhe promovon prodhimon e kolagjenit.LEXO ME SHUME:

Përbërësit;3 degë majdanoz;5 lugë gjelle mjaltë;2 lugë gjelle lëng limoniPërgatitja;Shtypni në një enë majdanozin dhe bashkojeni me mjaltin dhe limonin. Vendoseni kremin e formuar mbi fytyrë dhe lëreni të veprojë për 20 minuta.Më pas shpëlajrni fytyrën me ujë të bollshëm. Ky trajtim rekomandohet të përdoret vetem para se të shkoni për të fjetur.Trajtimi me mjaltë dhe të bardhë veze;Ky trajtim me vetëm dy përbërës do t’ju ndihmojë të pastroni dhe tonifikoni fytyrën tuaj.Përbërësit;5 lugë gjelle mjaltë;1 e bardhë veze;Përgatitja;Përzieni mjaltin me të bardhën e vezës e më pas vendoseni mbi fytyrë. Lëreni për 30 minuta dhe shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë. Këtë trajtim rekomandohet ta bëni të paktën tre herë në javë.Me posht keni 2 video klikojeni te dyat jane me pjese te ndara;2 videot kan reklam por pritni pak deri te largohet..LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *