Këto 3 përbërës do t’i zhdukin një herë e mirë qimet nga fytyra juaj…

Këto 3 përbërës do t’i zhdukin një herë e mirë qimet nga fytyra juaj.Rritja e padëshiruar e qimeve në fytyrë tek gratë ndodh për shkak të niveleve të larta të androgjeneve në trupin e tyre. Shumë gra dëshirojnë t’i heqin ato dhe mënyrat janë të shumta si elektroliza, heqja me lazer ose depilimi.
LEXO ME SHUME:

Por shumë nga këto teknika mund të jenë të shtrenjta dhe të dhumbshme. Gjithashtu shpesh herë depilimet shkaktojnë irritime, puçrra me infeksion dhe skuqje të lëkurës. Për këtë arsye ne kemi menduar për ju disa rezeta të cilat do t’ju ndihmojnë të keni fytyrën e lëmuar që keni dëshiruar gjithmonë të këni.Me siguri ju në shtëpinë tuaj do të keni të gjithë këto përbërës dhe nuk do të shpenzoni për lazerat dhe trajtimet e shtrenjta.Bollgur + mjaltë + lëng limoni.LEXO ME SHUME:

Përbërësit:1 lugë gjelle bollgur;2 lugë gjelle mjaltë;2 lugë gjelle lëng limoni;Bollguri është i shkëlqyeshëm për shumë probleme të lëkurës siç janë kr uajtja dhe acarimi. Kur përzihet bashkë me mjaltin dhe lëngun e limonit, ndihmon gjithashtu edhe në heqjen e qimeve. Do të duhet të përzieni të gjithë këta përbërës dhe më pas ta fërkoni në zonën që ju dëshironi dhe ta lini atje për 15 minuta. Pas rreth një muaji, do të filloni të shihni rezultatet.Sheqer + ujë + lëng limoni.Përbërësit:1 filxhan sheqer;1/4 filxhan lëng limoni;1/4 filxhan ujë;Kjo teknikë e njohur gjerësisht si “sheqerosje”. Kjo teknikë është e njohur për shkak të aftësisë së saj për të ulur rritjen e qimeve, që do të thotë gradualisht do të keni më pak qime sa herë që të përsëritni procesin. Në fillim zieni përzierjen në një tigan, vendoseni në sobë dhe lëreni të ziejë ngadalë.LEXO ME SHUME:

Sigurohuni që përzierja të mos digjet në tenxhere. Produkti përfundimtar duhet të jetë një ngjyrë e artë. Lereni të ftohet para se ta përdorni. Vendosni më pas masën e përfuar në lëkurën tuaj duke përdorur një lëvizje të lehtë për të hequr qimet nga rrënja e saj. Mund të përdoret në shumë zona të trupit, përfshirë edhe fytyrën. Ky proces rekomandohet të përsëritet çdo 4 deri në 6 javë.Vezë + sheqer + miell misri;Përbërësit:1 vezë;1 lugë sheqer;½ lugë miell misri;Nëse i përzieni këta përbërës në një tas, do të jeni në gjendje të krijoni një maskë efektive për heqjen e qimeve. Të bardhat e vezëve janë shumë të rëndësishme pasi ato do të përmirësojnë tonin e lëkurës tuaj dhe do të bëjnë lëkurën tuaj më të hollë që më pas procesi i depilimit do të jetë më i lehtë.LEXO ME SHUME:

Portokalli dhe limoni.Përbërësit:Lëvore portokalli të thatë;Lëvore limoni e thatë;Sapo të merrni një pastë të trashë me këto 2 fruta, do të jeni në gjendje të zbardhni qimet. Lëkura e portokallit ka veti që hidratojnë lëkurën, duke ndihmuar atë të shkëlqejë. Madje mund të menaxhojë aknet dhe plagët. Limoni do të ndihmojë në zbardhjen dhe lehtësimin e qimeve të mbetura.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *