Merrni këtë iIaç për 3 ditë dhe hiqni qafe gastritin dhe dhimbjen e Iukthit..!?

Merrni këtë ilaç për 3 ditë dhe hiqni qafe gastritin dhe dhimbjen e lukthit.Gastriti përcaktohet kryesisht si pezmatim i mukozës që është përgjegjës për krijimin e një shtrese qelizash që mbulojnë pjesën e brendshme të stomakut dhe e mbrojnë atë nga acidet e stomakut.Ky inflamacion kryesisht ndodh për shkak të konsumit afatgjatë të barnave të tilla si aspirina dhe ibuprofen, nga konsumimi i tepërt i alkoolit, kafesë ose ushqimeve të tjera irrituese që irritojnë dhe “kafshojnë” mukozat.
LEXO ME SHUME:

Mjekësia popullore njeh një ilaç të shkëlqyeshëm natyral që lehtëson dhimbjen, qetëson gastritin dhe shëron mukozën në vetëm tre ditë.Përveç shkaqeve të mësipërme, ekziston një bakter i quajtur Helicobacter pylori që sulmon epitelin e stomakut dhe shkakton këtë problem shëndetësor.Me këtë ilaç natyral do të jeni në gjendje të mbroheni nga kjo sëmundje për një periudhë shumë të shkurtër kohe.LEXO ME SHUME:

MAGDONOSI KUNDER GASTRITISIT;Vitaminat e ndryshme A, B, C, E dhe K që përmban majdanozi, e bëjnë atë një përbërës të shkëlqyeshëm për trajtimin e çdo lloji të sëmundjeve të tretjes.RECETA:Lani mirë një tufë majdanoz dhe lëreni të ziejë në një litër ujë.Lëreni të ziejë për të paktën 5 minuta, më pas hiqeni tiganin nga zjarri dhe lëreni të mbuluar për dy orë.LEXO ME SHUME:

Kulloni çajin dhe ruajeni në një kavanoz qelqi.Pini këtë lëng gjatë gjithë ditës në vend të ujit.– Përgatitni ujë orizi: Në kombinim me çajin e majdanozit, ai ka një efekt të madh në rigjenerimin e mukozave të dëmtuara.Zieni 150 gram oriz në një litër ujë.-Pas 20 minutash zierje kullojeni orizin dhe ruajeni ujin në një kavanoz qelqi.Pini ujë oriz çdo ditë, ndërsa simptomat e gastritit zgjasin.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *