Ky Çaj magjik Qetëson Kollën Në Një Ditë Dhe Hollonë Sekretimin E Trashë Në Mushkëri..

Ky Çaj Qetëson Kollën Në Një Ditë Dhe Hollonë Sekretimin E Trashë Në Mushkëri..Trumza është një nga bimët më efektive kur bëhet fjalë për kollitjen, dhe është e veçantë në atë që shëron të gjitha llojet e kollës: të thatë dhe produktiv.

Thymian përdoret në shumë përgatitje medicinale dhe është pjesë e shumë shurupeve dhe çajrave. Çaji i trumzës zgjeron rrugët e frymëmarrjes dhe lehtëson frymëmarrjen, kështu që lehtëson gjithashtu kollën shumë shpejt. PERBERESIT E NEVOJSHM: 1 lugë çaji trumzë të thatë 1 filxhan ujë të vluar 1 lugë çaji mjaltë PROCEDURA: Vendosni një lugë çaji trumzë të thatë në një filxhan me ujë të valë dhe trazojeni.

Lëreni të mbuluar për 20 minuta, pastaj kullojeni dhe shtoni 1 lugë çaji mjaltë. Çaji i përgatitur në këtë mënyrë pihet në gllënjka, jo menjëherë, 2-3 herë në ditë, derisa kollitja të ndalet.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *