Gjethe dafina dhe Limon , kurra që rikuperon të gjithë organizmin dhe shëron…(video)

Limoni është në gjendje të rikuperojë të gjithë organizmin nëse përdoret në kombinim me gjethet së dafinës-Receta:Përbërësit: 2 gjethe dafine, Livoren e 1 limoni, 500 ml ujë.Procedura: Gjethja e dafinës parandalon inflamacionin dhe dhimbjen në bark. Etshtë e shkëlqyeshme për acarim dhe nëse keni dhimbje menjëherë pas ngrënies. Përdorni lëvore limoni organike që ka një efekt pozitiv në mëlçi, peristaltikën e zorrëve dhe qetëson nervat.
LEXO ME SHUME:

Ky kombinim ka një efekt të trefishtë nëse përdoret në këtë mënyrë. Pastroni lëvoren e limonit duke e futur ne uje ​​me sode së bukës nëse nuk është organike.Në një tenxhere shtoni ujin dhe livoren e limonit . Pastaj shtoni gjethet e dafinës. Zieni në nxehtësi të ulët me nxitje të herëpashershme, 5 – 10 minuta. Pasi të ketë kaluar koha, derdhni çajin në një tas ose filxhan më të thellë.LEXO ME SHUME:

Mbulojeni dhe lëreni për 20 minuta. Pastaj kullojeni dhe shtoni pak më shumë lëng limoni në pije nëse dëshironi. Konsumoni çdo mëngjes në stomak bosh, mund të dozoni deri në tre herë në ditë ose ta pini pasi të keni ngrënë ushqim të rëndë.Pas 3 ditësh, do të vini re një përmirësim. Terapia zgjat për 3 ditë, pastaj bëni një pushim për 1 javë. Përsëriteni terapinë nëse është e nevojshme.LEXO ME SHUME:

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *