Vetem Ujë Me Xhenxhefil, Receta Fantastike Mijëvjeçare Për Të Djegur Dhjamin, Përmirësuar Tretjen Dhe Largimin E Dhimbjeve Të..

Ujë Me Xhenxhefil, Receta Fantastike Mijëvjeçare Për Të Djegur Dhjamin, Përmirësuar Tretjen Dhe Largimin E Dhimbjeve Të.Për recetën ne fjale nuk ju nevojiten shumë para per te blere ingredientetqe nevojiten, ndërkaq të mirat për shëndetin janë të shumta. Pothuajse nuk ka asgjë që limoni nuk mund ta përmirësojë, të shërojë.
LEXO ME SHUME:

Kjo dhuratë e vlefshme nga natyra përmban thartirë limoni, kalcium, magnez, vitaminë C, bioflavonoide, pektinë, limoninë e cila nxit imunitetin dhe lu fton kundër inf. eksioneve.Dhe të mirat për shëndetin janë të shumta: forcon imunitetin, ul kolesterinën e lartë, pastron mëlçinë nga he. lmet e grumbulluara, pengon krijimin e gurëve në veshka dhe ndikon shumë pozitivisht në lëkurë.LEXO ME SHUME:

Përbërësit:– 4 limonë të paqëruar,– 2 lugë xhenxhefil të grirë në rende (ose rreth 4 cm xhenxhefil të pagrirë),– 4 qepë– 2 litra ujëPërgatitja është shumë e thjeshtë:Më parë lani mirë limonët (pasi që nuk duhet t’i qëroni), pastaj priteni në copëza.Qëroni hudhrën dhe bashkë e limonin dhe xhenxhefilin qiteni në blender.Kur përbërësit t’i grini mirë në blender, përzierjen qiteni në tenxhere.LEXO ME SHUME:

Qitni ujë dhe lëreni të zihet 15 minuta, duke e përzier vazhdimisht.Fikeni pllakën e shporetit dhe lëreni lëngu të ftohet.Kur të ftohet lëngu, qiteni në një kavanoz të qelqtë, mbylleni me kapak dhe ruajeni në frigorifer.Si konsumohet?Pini nga një gotë çdo ditë në lukth të thatë, gjatë tri javëve.Bëni pauzë një javë dhe përsëriteni procedurën.Shija mbase është pak e fortë, andaj nëse do ta keni më lehtë për ta konsumuar.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *