Sju duhet gjë tjetër: Vetëm Limon dhe Kos ju do t’ia riktheni fytyrës tuaj bukurinë dhe do të largoni rrudhat një herë e mirë

Sju duhet gjë tjetër: Vetëm Limon dhe Kos ju do t’ia riktheni fytyrës tuaj bukurinë dhe do të largoni rrudhat një herë e mirë;Janë pafund produktet kozmetikë që pretendojnë se e mbrojnë fytyrën tuaj nga rrudhat, por zakonisht ato janë shumë të shtrenjta dhe rezultatet nuk janë ato që ju prisnit.
LEXO ME SHUME:

Prandaj mënyra më e mirë për t’a mbajtur lëkurën tuaj larg rrudhave është të përdorni përbërësit natyralë që gjenden në kuzhinën tuaj.Priyanka Chopra, një aktore e famshme indiane, këngëtare dhe një ikonë bukurie në botë është shembulli më i mirë për efikasitetin e këtyre dy produkteve natyralë.Me vetëm këta dy përbërës ajo ka arritur ta mbajë lëkurën e saj të freskët dhe pa rrudha. Dhe a e dini cila është pjesa më e bukur? Këta dy përbërës janë të përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.LEXO ME SHUME:

“Hidratimi është gjëja kryesore për shëndetin e lëkurës dhe për shkëlqimin e saj”, – shpjegon Priyanka”. Ajo rekomandon se çdo femër duhet ta lajë fytyrën përpara se të shkojë në shtrat.Maska që ajo përdor ka vetëm dy përbërës:2 lugë gjelle lëng limoni i shtrydhur;½ filxhan çaji kos;Thjesht përziejini përbërësit në një tas dhe më pas aplikojeni maskën në fytyrën tuaj. Lëreni 30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të vakët.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *