Kremi 200 Vjeçar Grek Kundër Rrudhave Të Fytyrës

Kremi 200 Vjeçar Grek Kundër Rrudhave Të Fytyrës

Kapsllëqe të shpeshta, tepricë kilogramësh apo mungesë kilogramësh, çrregullim i metabolizmit, diabet, sëmunddjee të veshkave, sëmunddjee të dëgjimit dhe të shikimit, sëmunddjee të lëkurës, të flokëve dhe të thonjve dhe sëmunddjee të tjera deri te kanncerii, janë tregues që zorrët ja janë të ndottura

Shfaqja e rrudhave është një proces që herët a vonë ndodh tek çdo njeri. Tek disa njerëz ndodh të shfaqen që në moshë të re, dhe kjo bëhet një problem shumë irriituees.

Rëndom u drejtoheni produkteve farmaceutike apo kozmetike, por që në fakt nuk japin efektin që ju dëshironi.

Por, tashmë nuk keni pse të shpenzoni para për të blerë produkte që kushtojnë. Ky krem natyral, do ta përmirësojë lëkurën e fytyrës tuaj dhe do të zhdukë edhe rrudhat më të imëta të saj.

Përbërësit:

▪ 1 lugë gjelle mjaltë
▪ 8 lugë dyllë blete i copëtuar
▪ 200 ml vaj bajame
▪ 120 ml ujë

Përgatitja:

Shtoni mjaltin, dyllin e copëtuar dhe vajin e bajameve në një tenxhere. Vendoseni në zzjaarr në temperaturë mesatare dhe përziejini herë pas here derisa të shkrijnë plotësisht.

Largojeni më pas nga zzjaarri dhe lëreni mënjanë të ftohet, por jo plotësisht, këshillon Shije. Shtoni më pas në të edhe pak ujë të ngrohtë dhe përziejini mirë.

Transferojeni përzierjen në një kavanoz. Mund ta përdorni këtë krem natyral për të pastruar grimin tuaj ose si një krem kundër rrudhave

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *