Kete pije mbajeni ne frigorifer dhe konsumojeni cdo dite ne mengjes para ngrenies, do t’iu largoj nje pro/blem qe po ju mundon prej kohesh

Kete pije mbajeni ne frigorifer dhe konsumojeni cdo dite ne mengjes para ngrenies, do t’iu largoj nje pro/blem qe po ju mundon prej kohesh.Aromë e ke. qe mund të shkaktohet nga produkte të ndryshme ushqimore, prishja e dhëmbëve ose higjiena jo e mirë. Por për fat të mirë natyra është një mik i madh i shëndetit, kështu që ju mund të eli. minoni këtë prob. lem me disa gllënjka të këtij lëngu të shëndetshme dhe natyral.
LEXO ME SHUME:

Një nga erërat më të njohura – kanella përmban vajra esenciale që eli. minojnë bak. teret në fyt, përgjegjës për shkaktimin e frymëmarrjes së ke. qe. Acidi i limonit neutralizon pjesën tjetër të ushqimit, dhe spinaqi dhe majdanozi vrasin bak. teret në sistemin e tretjes.Përzierja e këtyre përbërësve dhe disa pika mjaltë do t’ju shpëtojnë nga fryma e ke. q kur keni më shumë nevojë për të.LEXO ME SHUME:

përbërësit:1 limon;½ lugë gjelle kanelle;1 ½ lugë gjelle mjaltë;2 lugë spinaq;10 degë majdanozi;50 ml ujë të ngrohtë;Lani spinaqin dhe majdanozin, vendosni në një blender dhe shtoni pak lëng limoni dhe ujë të ngrohtë. Përzieni mirë të gjithë përbërësit dhe shtoni kanellë dhe mjaltë në fund.Ju mund ta mbani këtë lëng në frigorifer dhe konsumojeni atë në mëngjes para ngrënies tuaj.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *