Detaje të reja: Sokol Haloli kishte shenja jete, ndërroi jetë rrugës për emergjencë

Sokol Halili nuk pranoi t`i dorëzohej policisë pasi privoi nga jeta e ish-bashkëshorten dhe foshnjën në bark.

Ai i morri jeten vetes konfirmoi Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla.


Para se Sokol Halili të privonte veten nga jeta në prani të Policisë së Kosovës, kjo e fundit ka rrethuar shtëpinë e të dyshuarit.

Lidhur me rastin, ka folur prokurori i rastit, Shukri Jashari, ai ka thënë se Halili deri në emergjencë ka pasur shenja jete.

“Sokol Halili ka privuar veten nga jeta në shtëpinë e tij. Mjeku në Emergjencë e ka konstatua se ai ka nderruar jete. Ai direkt është dërguar për në Emergjencë pasi që kishte shenja jete, duke e dërguar atje ka nderruar jete”, ka thënë Jashari”, për Front Online

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *