Category: Showbiz

Kjo është reja bukuroshe e Gilit

Gili është këngëtarja e njohur kosovare, e cila ka arritur të ketë numër të madh fansash rreth vetes. Me talentin e saj të rrallë dhe stilin e veçantë që ka, është cilësuar si këngëtarja...

Ky bukurosh është vëllai i Jehona Sopit

Këngëtarja Jehona Sopi e kishte një periudhë të artë në fushën e muzikës, por që nuk zgjati shumë, shkruan “Kosovarja”. Jeta private e ndikoj shumë kursin e zhvillimit të karrierës së Jehonës, e cila...

Ariana e Ermalit veç sa nuk ia ka plasë vajit

Ariana e Ermalit veç sa nuk ia ka plasë vajit Ariana, që njihet si bashkëshortja e këngëtarit të mirënjohur të muzikës në vend, Ermal Fejzullahu, kryesisht komentohet për stilin dhe fotot e saj në...

Dafina Zeqiri duket mbresëlënëse edhe pa grim

Dafina është një nga emrat më të pëlqyer në estradë. Dafina Zeqiri para pak ditëve është nisur drejt Zvicrës ku do mbaj një koncert muzikor, shkruan lajmi.net. Autorja e shumë hiteve po qëndron aktive...

Ky është deputeti që e shoqëron Taynën në Amerikë

Është repere mjaftë e famshme në vendin tonë. Tayna ka arritur falë mundit dhe përkushtimit ndaj muzikës, të mbetet si një nga femrat që kërkohet mjaftë nga audienca shqiptare, shkruan “Kosovarja”. Këto ditë ajo...