Category: Showbiz

Kjo është fytyra e vërtetë e Aida Doçit

Këngëtarja e njohur kosovare Aida Doçi ka hyrë fuqishëm në tregun muzikor, duke krijuar hite të mëdha. Duke kënduar kryesisht këngë popullore dhe balada, ajo ka arritur të ketë fansa të shumtë në çdo...

Afrikani i ‘Sasës’ ka disa fjalë për shqiptarët

Që kur zyrtarizoj lidhjen me futbollistin afrikan Keith, dyshja kanë marrë vëmendje të madhe mediatike. Përkundër viteve që kanë dallim në moshë, dhe përkatësisë, ata duket se po kuptohet mjaftë mirë, duke qenë një...

Qëllohet për vdekje reperi i njohur

Reperi perspektiv amerikan, Lil Yase është vrarë në rrethana misterioze në Kaliforni. Trupi i pajetë i tij është gjetur në mëngjesin e të shtunës. Policia ka thënë se nuk ka patur asnjë informacion që...

Në këtë imazh Engji duket kryekëput si Shyhretja

Jo rrallëherë është folur për ngjashmërinë e madhe që e ka Shyhretja me vajzën e vogël Engjin. Kjo gjë po i bie në sy edhe ndjekësve të cilët i komplimentojnë gjithmonë për dukjen e...

Vdes aktorja e njohur

Aktorja e njohur italiane, Daria Nicolodi, ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare, shkruajnë mediat e huaja. Shkaqet e vdekjes së saj nuk dihen mirëpo lajmin e hidhur e ka konfirmuar vajza dhe aktorja tjetër,...

Këngëtarja e njohur shqiptare infektohet me COVID-19

Manjola Nallbani, këngëtarja shumë e dashur për publikun, ka rezultuar pozitive me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Manjola me një postim në Instagram, ku ka uruar ditën e Pavarësisë. “ Edhe...