Category: Showbiz

A po martohet Adriana Matoshi me afrikanin?

Aktorja e dashur kosovare është kthyer në prsonazhin më të përfolur në mediat rozë, kudo në Kosovë e Shqipëri gjithandej ku ka shqiptarë. E krejt kjo për shkak të zyrtarizimit të lidhjes me futbollistin...

Dafina ndryshon sërish pamjen, ja si duket tani

Dafina ndryshoi edhe një herë dukjen. Dafina Zeqiri është një ndër artistet që eksperimenton më së shumti me dukjen. Ajo ka pak kohë që publikoi këngën e re, ku erdhi sërish me një stil...

Ja çka bën Genta për popullin turk

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë, në qytetin Dode Dodekaneze, ku lëkundjet janë ndjerë deri në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, AFAD njoftoi intensitetin e tërmetit...

Çka i ndodhi në fytyrë Agnesa Vuthajt?

Ishte viti 2003 kur Agnesa Vuthajt vajzës nga Vrella e Istogut iu dorëzua kurora e ‘Miss Kosovës’. E që atëkohë këtë emër e ka ruajtur me shumë zellë e krenari, shkruan “Kosovarja”. Bukuroshja po...