Category: Kuriozitete

Sa zgjatë kokë-dhimbja nga migrena?

Këto simptoma shpesh nuk mund të shfaqin dhimbje koke, kështu që mund të jetë e vështirë të identifikohen. Dhimbja e kokës nga migrena nuk është shaka dhe shpesh duket sikur zgjat përgjithmonë, shkruan “AgroWeb”....

Këto grupe njerëzish nuk duhet të hanë hudhra

Hudhra është një nga ushqimet më të shëndetshme në botë. Karakteristikat e saj mahnitëse shëruese e bëjnë me të vërtetë të pa mendueshme për shëndetin tuaj. Njerëzit e kanë përdorur që nga kohërat antike...