Shoferi i dehur ia mbyti tre fëmijët,veprimi i nënës ka mahnitur të gjithë

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në Australi.

Një nënë që mbeti pa tre fëmijët kur një shofer i dehur i goditi me veturë për vdekje, thotë se ia falë pasi që “engjëjt” i kanë folur dhe treguar se ata tashmë janë mirë.

Leila Geagea Adbala ka humbur vajzat Angelina, 13-vjeçe dhe Siena, 9, si dhe djalin Anthony, kur në Oatlands në pjesën perëndimore të Sydney në Australi u goditën nga një veturë, transmeton Telegrafi.

artikulli vazhdon më poshtë

Përveç tre fëmijëve të saj, jetën e humbi edhe një familjare e tyre 11-vjeçe, Veronica Sakr, derisa edhe tre fëmijë tjerë janë lënduar dhe gjenden në spital për tretman.

Kjo nënë e guximshme është rikthyer në vendin e ngjarjes ku në shoqërimin e familjarëve dhe miqve bëri lutjet, dhe më pas lexoi letrat e shumta të qytetarëve që i kanë shprehur ngushëllime për humbjen e madhe.

Shperndaje

Artikuj të ngjajshëm...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *