Tra gjike/ Në ditën e parë të shkollës adoleshenti shqiptar bie nga taraca, me urgjencë në spital, ja gjendja e tij

Një djalë i lindur në vitin 2004 me origjinë shqiptare, por banues në Sansepolcro, në provincën e Arezzo, këtë mëngjes rreth orës 10.30 u dërgua me urg jencë në Spi talin Careggi (Firence) ku momentalisht është i shtruar në Qendrën e Tr aumës.

Djali, siç shpjegohet nga karabinierët së bashku me Brigadën e Zjarrfikësve, po kalonte disa minuta me shokët e tij në tarracën e ndërtesës së një fabrike e përshtatur për shkollë (pasi instituti profesional Buitoni, të cilën djali merr pjesë, po i nënshtrohet rikonstruksionit), shkruan “La Stampa”.

Në këtë moment, policia po përpiqet të kuptojë pse djali kaloi mbi dritën e dritës, e cila me peshën e trupit të tij u shemb duke bërë që 16 vjeçari, i cili bëri një fluturim prej gjashtë metrash, të binte.

artikulli vazhdon më poshtë

Dinamika e aksidentit ende po vlerësohet nga karabinierët dhe zjarrfikësit të cilët ndërhynë në vend. Djali u transportua me Pegaso në spitalin Fiorentin në Careggi ku ndodhet në spital pasi pësoi fraktura dhe trauma./boldnews

Shperndaje

Artikuj të ngjajshëm...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *