Avokati Gashi publikon dëshminë e Milaim Zekës në Gjykatën Speciale: Akuzat e tij kundër UÇK-së mbetën aty

Avokati Gashi publikon dëshminë e Milaim Zekës në Gjykatën Speciale: Akuzat e tij kundër UÇK-së mbetën aty

Avokati Tomë Gashi ka publikuar dëshminë e Milaim Zekës, i cili thotë se akuzat e tij kundër UÇK-së mbetën në Gjykatën Speciale.

Gashi përmes një postimi në Facebook, thotë se Zeka e ka konfirmuar në Gjykatën Speciale se kishte këmbim të informatave për rastin Drenica, ku u akuzua Sylejman Selimi, Sami Lushtaku, dhe 15 pjesëtarë te UÇK-së për krime të luftës.

artikulli vazhdon më poshtë

Lexo Edhe:
Dy luftëtarë thonë se Turqia po dërgon rebelë sirianë në Azerbajxhan
Ai thotë se së bashku me avokatin Gregor Guy Smith ka tentuar ta ndalin Zekën që të mos flasë, por pa sukses.

“Ne avokatët e mbrojtëm mire Znaqken, ai u liru në Gjykatë, por akuzat e tij kundër UÇK mbetën, është e sigurt që këto dëshmi të Znaqkes janë në Gjykatën Speciale, tash po e pres Eulexin, se me ka marrë malli për Nasim Haradinajn, dhe për Hysni Gucatin”, ka shkruar Gashi në Facebook. /Express/

Shperndaje

Artikuj të ngjajshëm...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *