Mos dilni pa çadra, Kosova përfshihet nga reshjet e shiut

Kosova përfshihet nga reshjet e shiut.

Sot në vendin tonë po mban me shi dhe kryesisht i vranët duke përfshirë gjithë territorin.

Nesër pritet mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

artikulli vazhdon më poshtë

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi 1-9 m/s.

Shperndaje

Artikuj të ngjajshëm...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *