Vdes aktori i njohur

Ndërron jetë aktori i njohur.

Ka ndërruar jetë Ron Libeman.

Aktori i njohur amerikan, Ron Libeman ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

artikulli vazhdon më poshtë

Lajmin e ka bërë të ditur një agjent i tij, i cila ka treguar për mediat se shkak i vdekjes së tij është bërë pneumonia.

Ron është bërë i njohur për publikun nëpërmjet disa roleve, ku mund të përmendim atë të babait autoritar të Rachel Green te seriali “Friends”, transmeton lapsi.

Ai ka një karrierë të gjatë artistike prej më shumë se 60 vitesh dhe është shpallur fitues i çmimeve “Emmy” në vitin 1979.

Shperndaje

Artikuj të ngjajshëm...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *