Sot të gjithë e duan, por a e njhni se kush është kjo vogëlushe në foto?

Të gjithë e duan këtë vajzë të ëmbël e jo djallëzore, e cila arriti që për një kohë të shkurtë t’ua rrëmbej zemrat të gjithëve që e shikuan, shkruan “Kosovarja”.

Mjaftoi roli i ‘Sasës’në serialin vendor ‘O sa mirë’, dhe të bëhet ndër emrat më favorit të kinematografisë kosovare.

Adriana Matoshi është duke vazhduar suksesshëm rrugëtimin e saj si aktore, duke e dëshmuar fuqishëm talentin e saj tani edhe në filmin “Zana”, film ky përfaqësues i Kosovës për ‘Oscar’.

artikulli vazhdon më poshtë

Së fundmi, ‘Sasa’ sjellë një imazh nga fëmijëria e saj ku ëmbëlsia i reflekton që në shikim të parë.

E bukur dhe e ëmbël si atëherë ashtu dhe sot.

“Adullana e logël” ka shkruar aktorja në imazhin e saj./Kosovarja/.


Shperndaje

Artikuj të ngjajshëm...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *