Pasqyra Ditore Kryefaqja

Ministria e Arsimit ka një thirrje për institucionet arsimore

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASHT) u bën thirrje të gjithëve të përfshirë në sistemin arsimor që të vazhdojnë të respektojnë masat kundër pandemisë COVID-19, në mënyrë që mësimi të vazhdojë të zhvillohet sipas...

Horoskopi ditor, e Mërkurë 24 shkurt 2021

Dashi Përgjegjësia dhe ndjenja e detyrës janë të rëndësishme në çështjet financiare të të lindurve të kësaj shenje. Ju nuk duhet të prisni rendiment të madh, por me siguri mund të shpresoni për të...

Kështu do të jetë moti sot

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe stabil. Mëngjesi do të jetë i ftohtë dhe nëpër disa lugina me mjegull, ndërsa dita e këndshme pranverore me temperatura maksimale rreth 18-19...