Author: T S

0

Të kapur për dore, zbulohet i dashuri i ri i Teas

Ndonëse nuk e shfaq në rrjete sociale, Tea Trifoni del hapur me partnerin. Mbrëmjen e djeshme çifti janë fotografuar duke dalë nga një lokal nate në Sarandë. “Iconstyle” ka siguruar pamjet ku dyshja shihen...

0

Efektet pozitive nga dëgjimi i muzikës

Muzika ka efekt edhe në reduktimin apo largimin e stresit. Tingujt muzikorë është zbuluar se kanë ulur ndjeshëm efektet e stresit. Jo vetëm që njerëzit ndihen më pak të stresuar, por edhe trupi i...

0

Ndikimi i konsumit të mishit në jetëgjatësi

Jetëgjatësia jonë ndikohet nga një kombinim mes gjenetikës dhe faktorëve të jashtëm. Në studime të shumta, është parë që vetëm 30 për qind e jetëgjatësisë varet nga gjenetika e trashëguar. Kjo do të thotë...

0

Efektet e ngrënies të patates së ëmbël

Pavarësisht nëse janë një pjatë e darkës ose një ëmbëlsire më vete, nuk mund të gaboni kurrë me një në pjatën tuaj. Edhe më mirë, rezulton se patatet e ëmbla mund të bëjnë mrekulli...