Category: Kuriozitete

0

Këto 6 ushqime duhet t’i konsumoni çdo ditë

Dhurata më e mirë që mund t’i bëni trupit tuaj, është të ushqeheni shëndetshëm. Kështu që këtu është lista e disa nga ushqimet më të shëndetshme, që ia vlen të vendosni në pjatën tuaj...

0

Kështu mund ti lehtësoni dhimbjet e kockave

Ekspertët rekomandojnë konsumin e më shumë ushqimeve të pasura me acide yndyrore omega-3. Dhimbjet e kyçeve, nyjeve dhe kockave kanë një ndikim të fortë në lëvizshmërinë e njeriut, shkruan AgroWeb.Këto dhimbje, shkaktohen si pasojë...

0

Ndikimi i temperaturave të larta në shtypjen e gjakut

Shkaktarët e tensionit të lartë të gjakut janë të lidhur fort me shumë faktorë të stilit të jetesës, ku përfshihet ushqyerja dhe aktiviteti fizik. Megjithatë, ekspertët thonë se temperaturat mund të ndikojnë gjithashtu te...

0

Sa janë të sigurta veturat Golf 2?

Vetura është kthyer në një domosdoshmëri në ditët e sotme, andaj duhet që ajo të jetë jo vetëm ekonomike, por mbi të gjitha e sigurt dhe komode. Golf2 është një veturë shumë e përdorur...