Category: E Pergjithshme

0

Simite me hudhër dhe vaj ulliri

Simite të buta dhe të shijshme nuk do t’ju lënë indiferentë! Përbërësit: – 1 kg miell, – 2 vezë, – ½ l qumësht, – 1 dl ujë, – 1,5 dl vaj, – një kube...

0

Kek me qumësht të ngrohtë për Iftar

Duke qënë kaq i shijshëm sigurisht që kombinimet me të janë shpërndarë në të gjithë botën, duke e bërë kështu një ndër ëmbëlsirat më popullore. Nëse ka një karakteristikë që e veçon kekun nga...

0

Ide për një iftar të lehtë

Përbërësit Kungulleshka te mbushura Sallate ruse supë Pitalka ramazani domate —— KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina...

0

Pitalka Ramazani

Përbërësit miell maja kripë djathë vezë Suxhuk pak gjalpë Hapat Zihet brumi me miell,maja,kripë,sikurse brumi i bukëve të vogla mrume. Ena vendoset në vend të ngrohtë që të vijë brumi dhe të dyfishohet për...

0

Pitalka ramazani

Perbersit: 1 kg miell 250 ml qumesht te vkaet 250 ml uje te vaket 1 luge e mesme krip 1 luge e vogle sheqer 1 luge maja(kvasac,fryres) Udhezimet: Ne nje  ene qesim qumeshtin e...